vineri, 12 iulie 2013

Victor Hanescu ajunge in semifinale la Stuttgart

Victor Hanescu, nr 51 Atp, trece de favoritul nr 4 - francezul Benoit Paire (nr 27 Atp), in doua seturi  7-5/6-2 si ajunge in semifinalele turneului de la Stuttgart - Mercedes Cup .

Primul set a fost foarte echilibrat, in multe game-uri a fost in dificultate dar a reusit sa-si pastreze cumpatul .Setul 2 a fost fara istoric.Francezul a fost foarte nervos.Clar are un complex in fata lui Victor.Scorul intalnirilor directe a ajuns la 4-0 pentru Hane.Totusi, Hane a avut un joc foarte solid pe parcursul intregului meci.

Acum Hane isi asteapta adversarul pentru semifinale. Adversarul va fi unul foarte puternic.Castigatorul meciului dintre G. Monfils si P. Kohlschreiber [2] va fi urmatorul adersar al lui Hane.
Sa amintim ca in acest turneu participa si fostul nr 2 mondial, germanul Tommy Haas (nr 11 Atp).Acest il va intalni in sferturile de finala pe italianul Fabio Fognini (nr 31 Atp).